04.06.2021. UPES: Sigurnost snabdevanja energijom u novom paketu energetskih propisa Republike Srbije

Dragi članovi i prijatelji UPES,

Dana 10. juna 2021. godine, u organizaciji UPES i u saradnji sa Privrednom komorom Srbije, a uz podršku organizacije Heinrich Boll Stiftung i kompanije WindVision Serbia, održaće se okrugli sto pod nazivom "Sigurnost snabdevanja energijom u novom paketu energetskih propisa Republike Srbije".

U okviru ovog okruglog stola će se razmatrati Izmene i dopune Zakona o energetici i Zakona o rudarstvu i geološkim istraživanjima i novi Zakon o korišćenju obnovljivih izvora energije i Zakon o energetskoj efikasnosti i racionalnoj upotrebi energije sa aspekta sigurnosti snabdevanja energijom. Razmatraće se efekti ovih novina u praksi i ambijent za investicije u oblast energetike uporedno posmatrano pre donošenja ovih propisa i posle, kao i usklađenost sa pravilima Svetske trgovinske organizacije.

U prilogu emaila Vam dostavljamo Program okruglog stola. Obezbeđen je simultani prevod sa srpskog na engleski i obrnuto.

Link za konekciju https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZEpcumsqzwrH9Gkk2hD-YAGNh5z66y87JSU

----

Dear members and friends of the UPES,

On June 10th 2021, organized by UPES and Serbian Chamber of Commerce, as well as supported by Heinrich Böll Stiftung and WindVision Serbia company, will be held the round table, under title "Security of energy supply in the new energy legislation package of the Republic of Serbia".

The subject of the round table will be the Amendments to the Law on Energy and the Law on Mining and Geological Explorations and the new Law on the Use of Renewable Energy Sources and the Law on Energy Efficiency and Rational Use of Energy in the light of the security of energy supply aspect. Also, there will be discussed the effects of these innovations in practice and the environment for investments in energy sector in parallel before the adoption of these legislation and after, as well as compliance with the rules of the World Trade Organization.

Please find enclosed the Agenda. The simultaneus translation will be provided in Serbian and English language.

Zoom link: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZEpcumsqzwrH9Gkk2hD-YAGNh5z66y87JSU

Srdačan pozdrav,

Best regards,

Sekretarijat Udruženja za pravo energetike Srbije

Secretary of Serbian Energy Law Association

Tadeuša Košćuška br. 30

11000 Beograd

email: office@upes.rs

Website: www.upes.rs

Вести

 • ТОПС 2022 од 29....

  13.05.2022.
  Poštovani svi, U prilogu imate Program stručno-naučne konferencije TOPS 2022, koja će biti održana... Сазнајте више...
 • PKS - Prezentacija studije...

  16.04.2022.
  Поштована/и, Задовољство нам је да Вас у име Институтa за енергетику Jугоисточнe Европe (ИЕНЕ), Привредне коморе... Сазнајте више...
 • XXXIV National Conference Processing...

  31.03.2022.
  Poštovani,Počinje PTEP 2022. Budite u toku sa dešavanjima.Najnovije informacije na:Сазнајте више...
 • Скупштина ДТС 2022

  26.03.2022.
                                        Скупштина Друштва термичара Србије 2022   Скупштина Друштва термичара Србије... Сазнајте више...
 • ИЗВЕШТАЈ о издавању часописа...

  19.03.2022.
  Poštovani članovi Društva termičara, U prilogu ove vesti nađite izveštaj o izdavanju časopisa Thermal Science... Сазнајте више...

Догађаји

 • Трибина ДТС-а: Инвестиције ЈП...

  09.10.2021.
                                 ... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС: НАФТНА ИНДУСТРИЈА...

  19.09.2021.
    Друштво термичара Србије има задовољство да Вас позове на јавну стручну трибину на којој ће... Сазнајте више...
 • Енергетска транзиција ЈП ЕПС...

  22.07.2021.
  ________________________________________________________ Поштовани чланови Друштва и целокупна стручна и научна јавности Србије, Друштво термичара Србије, у... Сазнајте више...
 • Tрибина посвећена научно-стручном раду...

  13.01.2020.
                                    ЛАБОРАТОРИЈА... Сазнајте више...
 • Трибина ЈКП Београдске електране

  08.11.2019.
                                                    ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                  СРБИЈЕ                                                                        И                                                  МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ У оквиру сталне трибине има... Сазнајте више...