29.04.2021. Okrugli sto "Klimatske promene i energetika" - 11. maj 2021, online / Round table "Climate changes and energy" - May 11th 2021, online

Poštovani/a,

Dana 11. maja 2021. godine, u organizaciji UPES, uz podršku organizacije Heinrich Boll Stiftung i Udruženja obnovljivi izvori energije Srbije (OIE), održaće se okrugli sto pod nazivom Klimatske promene i energetika.

U okviru ovog okruglog stola će se razmatrati novi Zakon o klimatskim promenama Republike Srbije, njegovi efekti u praksi, uticaj na oblasti energetike, novine u zaštiti ljudskih prava u kontekstu klimatskih promena, šta sve znači korišćenje obnovljivih izvora u energetici i kako održivo upravljati time, kao i zeleni plan EU i kako EU postavlja balans između klimatskih promena i potrebe za energijom.

U prilogu Vam dostavljamo Preliminarni program okruglog stola. Obezbeđen je simultani prevod na srpski i engleski jezik. Uputstva za pokretanje ZOOM aplikacije i korišćenje simultanog prevoda možete pogledati na web stranici https://www.upes.rs/okrugli-sto

Link za konekciju ćete dobiti putem emaila i isti će biti dostupan na web stranici UPES.

-----

Dear Sir/Madam,

On May 11th 2021, organized by UPES and supported by Heinrich Böll Stiftung and The Association Renewable Energy Sources of Serbia (RES Serbia), a round table will be held, under title Climate changes and energy.

The subject of the round table will be the new Law on climate changes of the Republic of Serbia, it’s effects in practice, influence on the energy sector, novelties within human rights protection in the context of climate changes, what does it mean using renewable energy sources in energy and how can it be managed in a sustainable way, and finally the Green plan of the EU and how the EU establishes balance between climate changes and need for energy.

Please find enclosed the preliminary agenda. The simultaneous translation will be provided in Serbian and English language. The ZOOM instruction and instruction for the simultaneous translation is provided on the web page https://www.upes.rs/en/round-table/ 

Zoom link will be sent to your email, and also will be available on the UPES’s web page.

Srdačan pozdrav,

Best regards,

Sekretarijat Udruženja za pravo energetike Srbije

Secretary of Serbian Energy Law Association

Tadeuša Košćuška br. 30

11000 Beograd

email: office@upes.rs

Website: www.upes.rs

Документи

Вести

 • ТОПС 2022 од 29....

  13.05.2022.
  Poštovani svi, U prilogu imate Program stručno-naučne konferencije TOPS 2022, koja će biti održana... Сазнајте више...
 • PKS - Prezentacija studije...

  16.04.2022.
  Поштована/и, Задовољство нам је да Вас у име Институтa за енергетику Jугоисточнe Европe (ИЕНЕ), Привредне коморе... Сазнајте више...
 • XXXIV National Conference Processing...

  31.03.2022.
  Poštovani,Počinje PTEP 2022. Budite u toku sa dešavanjima.Najnovije informacije na:Сазнајте више...
 • Скупштина ДТС 2022

  26.03.2022.
                                        Скупштина Друштва термичара Србије 2022   Скупштина Друштва термичара Србије... Сазнајте више...
 • ИЗВЕШТАЈ о издавању часописа...

  19.03.2022.
  Poštovani članovi Društva termičara, U prilogu ove vesti nađite izveštaj o izdavanju časopisa Thermal Science... Сазнајте више...

Догађаји

 • Трибина ДТС-а: Инвестиције ЈП...

  09.10.2021.
                                 ... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС: НАФТНА ИНДУСТРИЈА...

  19.09.2021.
    Друштво термичара Србије има задовољство да Вас позове на јавну стручну трибину на којој ће... Сазнајте више...
 • Енергетска транзиција ЈП ЕПС...

  22.07.2021.
  ________________________________________________________ Поштовани чланови Друштва и целокупна стручна и научна јавности Србије, Друштво термичара Србије, у... Сазнајте више...
 • Tрибина посвећена научно-стручном раду...

  13.01.2020.
                                    ЛАБОРАТОРИЈА... Сазнајте више...
 • Трибина ЈКП Београдске електране

  08.11.2019.
                                                    ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                  СРБИЈЕ                                                                        И                                                  МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ У оквиру сталне трибине има... Сазнајте више...