29.04.2021. Okrugli sto "Klimatske promene i energetika" - 11. maj 2021, online / Round table "Climate changes and energy" - May 11th 2021, online

Poštovani/a,

Dana 11. maja 2021. godine, u organizaciji UPES, uz podršku organizacije Heinrich Boll Stiftung i Udruženja obnovljivi izvori energije Srbije (OIE), održaće se okrugli sto pod nazivom Klimatske promene i energetika.

U okviru ovog okruglog stola će se razmatrati novi Zakon o klimatskim promenama Republike Srbije, njegovi efekti u praksi, uticaj na oblasti energetike, novine u zaštiti ljudskih prava u kontekstu klimatskih promena, šta sve znači korišćenje obnovljivih izvora u energetici i kako održivo upravljati time, kao i zeleni plan EU i kako EU postavlja balans između klimatskih promena i potrebe za energijom.

U prilogu Vam dostavljamo Preliminarni program okruglog stola. Obezbeđen je simultani prevod na srpski i engleski jezik. Uputstva za pokretanje ZOOM aplikacije i korišćenje simultanog prevoda možete pogledati na web stranici https://www.upes.rs/okrugli-sto

Link za konekciju ćete dobiti putem emaila i isti će biti dostupan na web stranici UPES.

-----

Dear Sir/Madam,

On May 11th 2021, organized by UPES and supported by Heinrich Böll Stiftung and The Association Renewable Energy Sources of Serbia (RES Serbia), a round table will be held, under title Climate changes and energy.

The subject of the round table will be the new Law on climate changes of the Republic of Serbia, it’s effects in practice, influence on the energy sector, novelties within human rights protection in the context of climate changes, what does it mean using renewable energy sources in energy and how can it be managed in a sustainable way, and finally the Green plan of the EU and how the EU establishes balance between climate changes and need for energy.

Please find enclosed the preliminary agenda. The simultaneous translation will be provided in Serbian and English language. The ZOOM instruction and instruction for the simultaneous translation is provided on the web page https://www.upes.rs/en/round-table/ 

Zoom link will be sent to your email, and also will be available on the UPES’s web page.

Srdačan pozdrav,

Best regards,

Sekretarijat Udruženja za pravo energetike Srbije

Secretary of Serbian Energy Law Association

Tadeuša Košćuška br. 30

11000 Beograd

email: office@upes.rs

Website: www.upes.rs

Документи

Вести

 • XIV Međunarodnom forumu o...

  18.06.2021.
  Poštovani, Sa posebnim zadovoljstvom Vam dostavljamo poziv za učešće i Prvu informaciju o Poštovani, Sa... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Енергетска транзиција...

  15.06.2021.
                                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                       СРБИЈЕ   ... Сазнајте више...
 • Izvestaj o radu -...

  13.06.2021.
  Poštovani članovi Društva termičara Srbije,   U prilogu ove vesti se nalazi izveštaj o... Сазнајте више...
 • Izveštaj o održanim tribinama...

  12.06.2021.
       Poštovani članovi Društva termičara Srbije, U prilogu ove poruke se nalazi... Сазнајте више...
 • Zapisnik sa sastanka GO...

  10.06.2021.
      Poštovani članovi Društva termičara Srbije, U prilogu ove vesti ćete naći... Сазнајте више...

Догађаји

 • Tрибина посвећена научно-стручном раду...

  13.01.2020.
                                    ЛАБОРАТОРИЈА... Сазнајте више...
 • Трибина ЈКП Београдске електране

  08.11.2019.
                                                    ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                  СРБИЈЕ                                                                        И                                                  МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ У оквиру сталне трибине има... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а - Представљање...

  15.03.2019.
                                                              ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                            СРБИЈЕ   У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас позове... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Транспорт и...

  03.04.2018.
                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                                                                                     СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Енергетска ефикасност...

  07.03.2018.
                         ... Сазнајте више...