21.01.2021. JAVNE RASPRAVE - Ministarstvo rudarstva i energetike

JAVNE RASPRAVE ministarstva rudarstva i energetike

JAVNA RASPRAVA O NACRTU ZAKONA O ENERGETSKOJ EFIKASNOSTI I RACIONALNOJ UPOTREBI ENERGIJE

U skladu sa Zaključkom Odbora za privredu i finansije 05 Broj: 011-366/2021-1 od 20. januara 2021. godine sprovodi se javna rasprava o Nacrtu zakona o energetskoj efikasnosti i racionalnoj upotrebi energije u periodu od 21. januara do 9 februara 2021. godine.

Primedbe, predlozi i sugestije dostavljaju se Ministarstvu rudarstva i energetike na obrascu za učešće u javnoj raspravi putem elektronske pošte na i-mejl: biljana.mlinar@mre.gov.rs Ili poštom na adresu: Ministarstvo rudarstva i energetike, Nemanjina 22-26, 11000 Beograd, sa naznakom: Javna rasprava o Nacrtu zakona o energetskoj efikasnosti i racionalnoj upotrebi energije.

Zaključak Odbora za privredu i finansije sa Programom javne rasprave

Nacrt zakona o energetskoj efikasnosti i racionalnoj upotrebi energije

Obrazloženje

Izveštaj o sprovedenoj analizi efekata Nacrta zakona o energetskoj efikasnosti i racionalnoj upotrebi energije

Obrazac za učešće u javnoj raspravi

 

JAVNA RASPRAVA O NACRTU ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O ENERGETICI

U skladu sa Zaključkom Odbora za privredu i finansije 05 Broj: 011-487/2021 od 20. januara 2021. godine sprovodi se javna rasprava o Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o energetici u periodu od 21. januara do 9 februara 2021. godine.

Primedbe, predlozi i sugestije dostavljaju se Ministarstvu rudarstva i energetike na obrascu za učešće u javnoj raspravi putem elektronske pošte na i-mejl: energetika@mre.gov.rs Ili poštom na adresu: Ministarstvo rudarstva i energetike, Nemanjina 22-26, 11000 Beograd, sa naznakom: Javna rasprava o Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o energetici.

Zaključak Odbora za privredu i finansije sa Programom javne rasprave

Nacrt zakona o izmenama i dopunama Zakona o energetici

Obrazloženje

Pregled odredaba Zakona o energetici koje se menjaju i dopunjuju

Izveštaj o sprovedenoj analizi efekata Nacrta zakona o izmenama i dopunama Zakona o energetici

Obrazac za učešće u javnoj raspravi

 

SPROVOĐENjE JAVNE RASPRAVE O NACRTU ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O RUDARSTVU I GEOLOŠKIM ISTRAŽIVANjIMA

Ministarstvo rudarstva i energetike obaveštava javnost i sve zainteresovane strane da će javna rasprava o Nacrtu Zakona o izmenama i dopunama Zakona o rudarstvu i geološkim istraživanjima biti sprovodena u periodu od 21. januara do 9. februara 2021. godine.

Pozivamo sve zainteresovane strane da pošalju komentare, predloge i sugestije u vezi sa Nacrtom zakona do utorka, 9. februara 2021. godine, putem elektronske pošte na adresu: mihailo.milosevic@mre.gov.rs

Progam javne rasprave

Nacrt zakona o izmenama i dopunama zakona o rudarstvu i geološkim istraživanjima

Obrazloženje

Izveštaj o sprovedenoj analizi efekata Nacrtuazakona o izmenama i dopunama zakona o rudarstvu i geološkim istraživanjima

Obrazac za učešće u javnoj raspravi

Konačni nacrt za javnu raspravu

 

JAVNA RASPRAVA O NACRTU ZAKONA O OBNOVLjIVIM IZVORIMA ENERGIJE

U skladu sa Zaključkom Odbora za privredu i finansije 05 Broj: 011-476/2021-2 od 20. januara 2021. godine u periodu od 21. januara do 9. februara 2021. godine sprovodi se javna rasprava o Nacrtu zakona o obnovljivim izvorima energije.

Primedbe, predlozi i sugestije dostavljaju se Ministarstvu rudarstva i energetike na obrascu za učešće u javnoj raspravi do 9. februara 2021.godine putem elektronske pošte na i-mejl: oie@mre.gov.rs Ili poštom na adresu: Ministarstvo rudarstva i energetike, Nemanjina 22-26, 11000 Beograd, sa naznakom: Javna rasprava o Nacrtu zakona o obnovljivim izvorima energije.

Zaključak Odbora za privredu i finansije sa Programom javne rasprave

Nacrta zakona o obnovljivim izvorima energije

Obrazloženje

Analiza efekata propisa

Obrazac za učešće u javnoj raspravi

 

Вести

 • Okrugli sto "Klimatske promene...

  29.04.2021.
  Poštovani/a, Dana 11. maja 2021. godine, u organizaciji UPES, uz podršku organizacije Heinrich Boll Stiftung i... Сазнајте више...
 • Web трибина ДТС: Енергетска...

  08.04.2021.
                                                                ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                       СРБИЈЕ   Поштоване колегинице и колеге,... Сазнајте више...
 • Web трибина ДТС: Енергетска...

  05.04.2021.
                                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                             СРБИЈЕ Поштоване колегинице и колеге,... Сазнајте више...
 • Earth Week Webinar: Bioenergy:...

  03.04.2021.
  Bioenergy Technologies OfficeMarch 30, 2021 The U.S. Department of Energy (DOE) Сазнајте више...

Догађаји

 • Tрибина посвећена научно-стручном раду...

  13.01.2020.
                                    ЛАБОРАТОРИЈА... Сазнајте више...
 • Трибина ЈКП Београдске електране

  08.11.2019.
                                                    ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                  СРБИЈЕ                                                                        И                                                  МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ У оквиру сталне трибине има... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а - Представљање...

  15.03.2019.
                                                              ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                            СРБИЈЕ   У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас позове... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Транспорт и...

  03.04.2018.
                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                                                                                     СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Енергетска ефикасност...

  07.03.2018.
                         ... Сазнајте више...