07.03.2022. Izveštaj sa tribine: ENERGETIKA I LOKALNI ODRŽIVI RAZVOJ - NIŠ

                                                                  TRIBINA

                                   ENERGETIKA I LOKALNI ODRŽIVI RAZVOJ

                                                                 IZVEŠTAJ

Mašinski fakultet u Nišu, u saradnji sa Društvom termičara Srbije i Naučno tehnološkim parkom u Nišu, povodom Svetskog dana energetske efikasanosti, organizovao je tribinu pod nazivom ENERGETIKA I LOKALNI ODRŽIVI RAZVOJ. Tribina je održana 04.03.2022. godine sa početkom u 12h u velikoj konferencijskog sali Naučno tehnološkog parka u Nišu.

Otvaranje tribine je počelo pozdravnim rečima dekana Mašinskog fakultetu u Nišu, prof. dr Gorana Janevskog. Iz Društva termičara je pristiglo pozdravno pismo namenjeno učesnicima tribine. Zatim su skup pozdravili Milan Ranđelović, direktor Naučno-tehnološkog parka u Nišu, Aleksandar Milićević, direktor Privredne komore Srbije- Regionalna privredna komora Niš,  dr Nebojša Ranđelović. red prof., Državni sekretar Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, dr Mirjana Laković, red.prof, šef Katedre za termotehniku, termoenergetiku i procesnu tehniku Mašinskog fakulteta u Nišu, Predsednik Organizacionog odbora konferencije SIMTERM.

Nakon pozdravnih reči usledila su predavanja:

1.     Ljubo Maćić, sa Ekonomskog instituta na temu Izazovi dekarbonizacije i njihov uticaj na lokalni razvoj.

2.     dr Branislava Lepotić Kovačević, Udruženje za pravo energetike Srbije, Uloga lokalne samouprave u primeni propisa o energetskoj efikasnosti

3.     Dušan Radivojević, Kancelarija za lokalni ekonomski razvoj Grada Niša, Lokalni razvoj – planovi u budžetu KLER za mere energetske efikasnosti

4.     Marko Ljubenović  NTP, EIT Climate-KIC: Srbija hab iskustvo i naredni koraci

5.     Nataša Obradović Kompanija DMV

Preuzmite:

YouTube video: https://www.youtube.com/watch?v=JDe22t3h17Q

Fotografije: https://we.tl/t-D9OqXQfRxG

TV prilog: https://belami.rs/video

 U prilogu nađite prezentaciju Lj.Maćića sa tribine.

Документи

Вести

Догађаји