17.07.2012. DAN ENERGIJE - INFORMACIJA SA SKUPA

Serbian Energy Day
Serbian Energy Day

                                                     DAN ENERGIJE

                              u okviru Evropske nedelje održivog razvoja

Poštovani, svake godine na stotine organizacija i pojedinaca u preko 30 zemalja učestvuju u Evropskoj nedelji održivog razvoja organizujući manifestacije posvećene promovisanju energetske efikasnosti i korišćenju obnovljivih izvora energije. U Briselu se u ovom periodu održava trodnevna konferencija na visokom nivou koja je posvećena politici održivog razvoja. Cilj konferencije je upoznavanje učesnika sa energetskom politikom i merama podrške u EU. Dodatno, u periodu između 18 i 22. juna 2012. godine su organizovane stotine manifestacija u svim delovima Evrope sa ciljem da se pokažu, promovišu i omoguće diskusije u vezi energetske efikasnosti i obnovljivih izvora energije. Dani energije su događaji koji se organizuju od strane lokalnih i regionalnih organa, kompanija, organizacija, univerziteta i udruženja, u cilju promovisanja energetske efikasnosti i obnovljivih izvora energije. Prošle godine je Društvo Termičara Srbije po prvi put organizovalo ovakavu manifestaciju u saradnji sa kompanijom Energoprojekt Entel.

 Društvo Termičara Srbije je 22. juna po drugi put organizovalo manifestaciju pod nazivom “DANI ENERGIJE U SRBIJI - EDS 2012” u saradnji sa kompanijom Energoprojekt Entel.

EDS 2012 je imao za cilj da pokaže i sa Vama podeli pozitivna iskustva iz energetskog sektora, sa posebnim osvrtom na energetsku efikasnost u različitim sektorima. Ova manifestacija je bila prilika za učesnike za razmenu iskustva o najnovijim dostignućima u energetskom sektoru, analizu problema i formiranje predloga za buduće aktivnosti u cilju prevazilaženja istih. Na ovaj način smo deo Evropskih Dana Energuje.

Društvo termičara Srbije Vas upoznaje sa najzapaženijim prezentacijama na “Danima Energije u Srbiji-EDS 2012” koje slobodno možete skinuti sa sajta Društva.

S poštovanjem,

Prof. dr Milan Radovanović                                                Mladen Simović

Predsednik Društva termičara Srbije                             Direktor Energoprojekt Entel

Документи

Вести

 • Свечана трибина Друштва термичара...

  04.07.2021.
  Уручене медаље „Атанасије Стојкович“ за допринос развоју ДТСMедаља „Атанасије Стојкович“ с ликом првог термичара у... Сазнајте више...
 • Webinar: Transitioning out of...

  02.07.2021.
  Dear colleagues, You are kindly invited to attend a webinar addressing the "Transitioning out of... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Енергетска транзиција...

  22.06.2021.
                                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                       СРБИЈЕ   ... Сазнајте више...
 • XIV Međunarodnom forumu o...

  18.06.2021.
  Poštovani, Sa posebnim zadovoljstvom Vam dostavljamo poziv za učešće i Prvu informaciju o Poštovani, Sa... Сазнајте више...
 • Izvestaj o radu -...

  13.06.2021.
  Poštovani članovi Društva termičara Srbije,   U prilogu ove vesti se nalazi izveštaj o... Сазнајте више...

Догађаји

 • Енергетска транзиција ЈП ЕПС...

  22.07.2021.
  ________________________________________________________ Поштовани чланови Друштва и целокупна стручна и научна јавности Србије, Друштво термичара Србије, у... Сазнајте више...
 • Tрибина посвећена научно-стручном раду...

  13.01.2020.
                                    ЛАБОРАТОРИЈА... Сазнајте више...
 • Трибина ЈКП Београдске електране

  08.11.2019.
                                                    ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                  СРБИЈЕ                                                                        И                                                  МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ У оквиру сталне трибине има... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а - Представљање...

  15.03.2019.
                                                              ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                            СРБИЈЕ   У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас позове... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Транспорт и...

  03.04.2018.
                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                                                                                     СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас... Сазнајте више...