30.09.2023. 16. Međunarodni forum o čistim energetskim tehnologijama

Poštovani članovi Društva termičara Srbije i šira stručna i naučna javnosti,

Čast nam je da Vas informišemo da se u prostorijama Skupštine AP Vojvodine 26. i 27. septembra 2023. održao XVI Međunarodni forum o čistim energetskim tehnologijama pod nazivom „PERSPEKTIVE PRIVREDNOG RAZVOJA  KROZ PODRŠKU SEKTORU ENERGETIKE“, koji tradicionalno organizuju Institut za evropske poslove (INEA) i Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, uz pokroviteljstvo pokrajinskog parlamenta i koorganizatora: Privredne komore Vojvodine, BK Tesla.d.o.o i Društva termičara Srbije.

Link ka izveštaju sa skupa sa predavnjima i fotografijama i ostalim informacijama:

http://dept.uns.ac.rs/xv-medunarodni-forum-o-cistim-energetskim-tehnologijama/

Među 5 dodeljenih nagrada TOP ENERGY, laureat za izuzetan doprinos nauci i razvoju energetike je Prof dr Miodrag Mesarović, član Akademije inženjerskih nauka Srbije i Predsednik Naučnog odbora Društva termičara Srbije.

Prof dr Miodrag Mesarović prima nagradu TOP ENERGY za izuzetan doprinos nauci i razvoju energetike od Predsedavajućeg FORUMA Dr Tihomira Simića, Dejana Popovića Predsednika Saveta Agencije za energetiku Republike Srbije i Prof dr Dušana Gvozdenac Predsednika Programskog odbora XVIFORUMA

     Prezentacije 1. dana Foruma možete preuzeti   ovde

     Prezentacije 2. dana Foruma možete preuzeti   ovde

     Proširene apstrakte radova možete preuzeti   ovde

     Fotografije sa 1. dana Foruma možete preuzeti   ovde

Документи

Вести

 • E2023 - Press release

  04.12.2023.
  Elektrane 2023 / Foto: EPS Danilo MijatovičDo energetske nezavisnosti uz domaće resurse i domaću pamet„Država... Сазнајте више...
 • P T E P...

  03.12.2023.
  Dear Colleague, Attached is the first information about the XXXVI Scientific and Professional Conference - Processing... Сазнајте више...
 • Međunarodna konferencija ELEKTRANE 2023

  01.11.2023.
  Међународна конференција ЕЛЕКТРАНЕ 2023 http://e2023.drustvo-termicara.com/ НАЈАВА КОНФЕРЕНЦИЈЕ 08.-10.11.2023. ЗЛАТИБОР ХОТЕЛ "ПАЛИСАД" ******************************************************************** Поштоване колегинице... Сазнајте више...
 • CHT-24: 2nd Announcement and...

  19.10.2023.
  ____________________________________________________________ Dear Colleagues,Please find the second announcement for CHT24 with the abstract submission deadline extended... Сазнајте више...
 • Predavanje N. Popov: Mali...

  17.10.2023.
  Poštovane koleginice i kolege, Pozivamo vas na predavanje koje ce odrzati prof. dr Nikola Popov... Сазнајте више...

Догађаји