24.03.2011. Tematski skup "Biogorivo - energija oko nas"

Poštovani,

Pozivamo Vas da aktivno učestvujete na okruglom stoli:

„Biogorivo - energija oko nas”

koji redakcija internet časopisa Balkanmagazin – www.balkanmagazin.net organizuje pod pokroviteljstvom Ambasade Kraljevine Norveške u Beogradu.

Reč je o projektu „3E- energija, ekonomija, ekologija“, u okviru koga organizujemo šest tematskih skupova - okruglih stolova na najaktuenije teme iz ovih oblasti. Startovali smo sa problemom rasipanja energije u Srbiji a na narednom skupu se bavimo temom: „Biogorivo - energija oko nas”

Termin: 28. mart 2011. godine, od 11 do 13 časova.

Mesto: Medija centar, Velika sala na II spratu, Terazije 3, Beograd

Teze za razgovor:

-           Potencijal Srbije u korišćenju biomase i biodizela.

-           Da li smo toliko bogati da potencijalne energente - biljne otpatke spaljujemo na njivama.

-           Šume i njive u funkciji održivog razvoja, za proizvodnju obnovljivih energenata.

-           Može li proizvodnja biogoriva ugroziti proizvodnju hrane.

Uvodničari:

-           dr Dragoslava Stoiljković, profesro Mašinskog fakulteta,

-           dr Branko Glavonjić, profesor Šumarskog fakulteta,

-           predstavnik Victoria Group

Na skup smo pozvali i predstavnike Vlade Srbije, Agencije za energetiku, privrednih komora, finansijskih institucija, stručnjake i predstavnike privrede zainteresovane za ovaj segment energetike. Ideja nam je da ovim skupom doprinesemo boljem upoznavanju javnosti i medija sa značajem korišćenja biomase i biogoriva kao obnovljivih izvora energije.

Moderator: Jelica Putniković, urednik Balkanmagazina

Serijal „3E- energija, ekonomija, ekologija“, za primat ima društveno odgovorno poslovanje, kroz racionalnu potrošnju energiju, korišćenje obnovljivih izvora energije i reciklažu otpada, kako bi se postigli ekonomski i ekološki efekti. Akcenat je na konstruktivnoj edukaciji - kroz uvodna predavanja i diskusiju na zadate teme između predstavnika države, institucija i ekoloških stručnjaka sa privrednicima, novinarima i studentima završnih godina tehničkih i fakulteta koji obrazuju buduće novinare.

U elektronskom časopisu Balkanmagazin - www.balkanmagazin.net smo već otvorili rubriku „3 E“ , gde objavljujemo vesti, informacije i analitič ke tekstove. Edukacija studenata i mladih novinara kroz praćenje ovih tema prilika je da nešto nauče i da steknu iskustvo, specijalizujući se za ovaj sektor privrede. Po završetku serijala Balkanmagazin će izdati dvojezičnu brošuru „3 E“. Sve tekstove iz rubrike „3 E“ i iz brošure moguće je preuzeti na www.balkanmagazin.net

Srdačan pozdrav,

Jelica Putniković, urednik Internet časopis Balkanmagazin

www.balkanmagazin.net

Tel/Fax:   +381 11 3244 552,  +381 11 3245 503

Mob:        +381 63 8015 999

e-mail: jelica.p@balkanmagazin.net

             jelicaputnikovic@yahoo.com

Документи

Вести

Догађаји

 • Tрибина посвећена научно-стручном раду...

  13.01.2020.
                                    ЛАБОРАТОРИЈА... Сазнајте више...
 • Трибина ЈКП Београдске електране

  08.11.2019.
                                                    ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                  СРБИЈЕ                                                                        И                                                  МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ У оквиру сталне трибине има... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а - Представљање...

  15.03.2019.
                                                              ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                            СРБИЈЕ   У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас позове... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Транспорт и...

  03.04.2018.
                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                                                                                     СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Енергетска ефикасност...

  07.03.2018.
                         ... Сазнајте више...