09.02.2011. REGISTRUJTE SE KAO ČLAN DRUŠTVA TERMIČARA SRBIJE

Obaveštenje članovima Društva termičara Srbije

REGISTRUJTE SE KAO ČLAN DRUŠTVA TERMIČARA SRBIJE na:

http://www.drustvo-termicara.com/registracija/

***************
Posetite sajt Društva Termičara Srbije klikom na link ispod

http://www.drustvo-termicara.com

i neka Vam to predje u stalnu naviku!

***************
Poštovane koleginice i kolege termičari,

Molim Vas da se i na ovaj način registrujete kao član DTS i pored možda nedovoljno poznate ćinjenice da ste prisustvom na jednoj od manifestcija DTS-a postali član DTS-a. To istovremeno znači da DTS ne naplaćuje članarinu. Takođe ovim činjenjem bićete obaveštavani o svim dogadjajima iz oblasti rada DTS-a na našem sajtu.

Pišući ove informativno-pozivne redove i dvoumeći se da li da koristim izraz za sajt u originalu (''site'') ili kako ga po Vuku pišemo i izgovaramo (''sajt''), javilo se pitanje
Šta, ustvari, znači reč sajt (''site'')?

Prema više engleskih rečnika ''site'' znači mesto, položaj, zemljište, gradilište. Za sajt DTS-a čini mi se da bi najbolje bilo da bude u svemu kako je to objašnjeno u Collins Cobuild Essential English Dictionary, koji, objašnjavajući pojam sajta, kaže da je to ''deo (zemljišta, osnove) koji se koristi za posebne namene ili gde se posebne stvari događaju''. Nadalje, u reči ''site'' nalaze se tri početna slova reči od engleskog naziva naseg Društva (Society of Thermal Engineers): S, T i E. Ako bi jos ubacili i ''International'' sve bi se upotpunilo.
Prema Vuku (ili po Srpsko-srpskom rečniku, R.Damjanovića) reč ''sajt'' bi mogla da bude sastavljena iz početnih slova naziva Srpski akademski jezik termičara. Ne ulazeći više u lingvisticke igrarije, vratimo se ipak temi ovog dopisa.

U želji da se ne viđamo samo na naučno stručnim skupovima (''Elektrane'', ''Industrijska energetika'' i ''Simterm'') ili na Tribinama Društva, odn. da se ''viđamo'' preko publikacija Društva (Termotehnika i Thermal science), Društvo termičara Srbije ovim putem pokušava da budemo češće i čvršće u međusobnom kontaktu pokušavajući da Vas obaveštava(mo) o događanjima u nas i u svetu iz oblasti kojom se i Vi i Društvo bavi. Sajt ce uskoro biti još bolje oblikovan (nadamo se) uz nuzne i potrebne linkove i drugo. Već sada možete da pratite besplatno radove objavljene u časopisu Thermal Science, a uskoro i u časopisu Termotehnika.

Sajt, po nasem mišljenju treba da bude ''živ'', što je moguće samo ukoliko i Vi učestvujete i doprinosite. Pored informacija iz Vašeg neposrednog okruženja, molimo Vas i za sugestije, predloge, mišljenja da bi sajt dobio oblik i sadržaj prihvatljiv za sve. Naravno da su i kritike dobrodošle, ali Vas molimo i za strpljenje, dok ne prebolimo ''dečije bolesti''.

Verujući da radimo nesto što će biti svima od koristi, srdačno Vas pozivam da nas posetite i budete aktivni. Očekujuci Vašu saradnju, toplo (ne zbog termike) Vas pozdravljam

Prof. dr. Milan Radovanović,
        Predsednik DTS-a


U Beogradu,
Početkom 2011 godine

Вести

Догађаји

 • Tрибина посвећена научно-стручном раду...

  13.01.2020.
                                    ЛАБОРАТОРИЈА... Сазнајте више...
 • Трибина ЈКП Београдске електране

  08.11.2019.
                                                    ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                  СРБИЈЕ                                                                        И                                                  МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ У оквиру сталне трибине има... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а - Представљање...

  15.03.2019.
                                                              ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                            СРБИЈЕ   У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас позове... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Транспорт и...

  03.04.2018.
                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                                                                                     СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Енергетска ефикасност...

  07.03.2018.
                         ... Сазнајте више...