21.08.2017. FOND ZA INOVACIONU DELATNOST - Program sufinansiranja inovacija

Program sufinansiranja inovacija ima za cilj da proširi mogućnost saradnje između srpskih inovativnih mikro, malih i srednjih preduzeća i strateških partnera – na primer, privatnog sektora, organizacija za istraživanje i razvoj, investicionih fondova i fondova rizičnog kapitala – sa željom da se poveća ulaganja privatnog sektora u projekte tehnološkog razvoja i komercijalizacije za nove i unapređene proizvode, usluge i tehnologije.

Ovaj program namenjen je preduzećima kojima su potrebna znatna finansijska sredstva za realizaciju razvojnog ciklusa tehnoloških inovacija i pokrivanje visokih troškova za prenos istraživanja u komercijalno održiv proizvod. Projekat koji preduzeće prijavljuje za Program sufinansiranja inovacija može doći iz bilo koje oblasti nauke i tehnologije i iz bilo kog industrijskog sektora.

Podnosioci Prijava su mikro, mala i srednja privatna privredna društva osnovana u Srbiji, koja razvijaju tehnološku inovaciju sa tržišnom potrebom i imaju potencijal za stvaranje nove intelektualne svojine, kao i konkurentsku poziciju na globalnom/lokalnom nivou.

Sredstva koja Fond dodeljuje u okviru Programa sufinansiranja inovacija pokriva najviše 70% ukupno odobrenog budžeta projekta za mikro i mala preduzeća, i do 60% za srednja preduzeća. Iznos koji dodeljuje Fond ne može preći 300 000 evra, a projekat u okviru ovog programa može trajati najduže dve godine.

Sufinansiranje od najmanje 30% ukupno odobrenog budžeta projekta za mikro i mala preduzeća i 40% za srednja preduzeća mora da obezbedi podnosilac prijave iz drugih privatnih izvora nezavisnih od Fonda.

Konačnu odluku o finansiranju  na konkurentskoj osnovi donosi nezavisna međunarodna Ekspertska komisija Fonda. Broj finansiranih projekata zavisi od kvaliteta podnetih prijava i od ukupnih sredstava koja su dostupna ili opredeljena za Program sufinansiranja inovacija. Takođe, ukoliko i kada je primenljivo, ovaj program će nastojati da obezbedi obuku iz oblasti finansijskog menadžmenta, zaštite intelektualne svojine i razvoja poslovanja, kao i pripremu Korisnika granta za sledeću fazu razvoja putem mentorstva.

Za više detalja o Programu sufinansiranja inovacija i proceduri prijavljivanja za finansiranje u okviru ovog Programa, molimo Vas da pogledate listu dokumenata na internet stranici na ovom linku.

Вести

 • Научно-стручна трибина "Топлане Србије...

  16.01.2018.
   Поштована/поштовани, Машински факултет у Нишу, Катедра за термотехнику, термоенергетику и процесну технику и Друштво... Сазнајте више...
 • ТРИБНА ДТС: АМБАСАДА КРАЉЕВИНЕ...

  22.11.2017.
                                                             ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                             СРБИЈЕ У... Сазнајте више...
 • THMT-18 International Symposium

  15.11.2017.
  Dear Colleague, The International Centre for Heat and Mass Transfer is pleased to announce THMT-18, 9th International... Сазнајте више...
 • SIMTERM 2017 - Izveštaj...

  30.10.2017.
  Mašinski fakultet u Nišu u saradnji sa Društvom termičara Srbije, a uz podršku Ministarstva prosvete,... Сазнајте више...
 • Gostujuća predavanja: Održivi energetski...

  20.10.2017.
  Infrastruktura pametnih energetskih mreža kao superpozicija komunikacionih i informacionih tehnologija na postojeću elektroenergetsku... Сазнајте више...

Догађаји

 • Tрибинa на којој ће...

  20.11.2017.
                                                             ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                             СРБИЈЕ У... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС - Иновациони...

  20.04.2017.
                                                          ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                        СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас позове на... Сазнајте више...
 • Актуелна ситуација у топланама...

  30.03.2017.
                                                        ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                       СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовoљство да Вас позове на трибину... Сазнајте више...
 • ЈКП Београдске Електране

  19.02.2017.
  У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас позове на трибину на којој ће гост бити... Сазнајте више...
 • Svečana tribina DTS-a: Jubilej...

  17.10.2016.
    SVEČANA TRIBINA DTS-A POVODOM JUBILEJA PROF. DR SIMEONA OKA   U organizaciji Društva... Сазнајте више...