21.08.2017. FOND ZA INOVACIONU DELATNOST - Program sufinansiranja inovacija

Program sufinansiranja inovacija ima za cilj da proširi mogućnost saradnje između srpskih inovativnih mikro, malih i srednjih preduzeća i strateških partnera – na primer, privatnog sektora, organizacija za istraživanje i razvoj, investicionih fondova i fondova rizičnog kapitala – sa željom da se poveća ulaganja privatnog sektora u projekte tehnološkog razvoja i komercijalizacije za nove i unapređene proizvode, usluge i tehnologije.

Ovaj program namenjen je preduzećima kojima su potrebna znatna finansijska sredstva za realizaciju razvojnog ciklusa tehnoloških inovacija i pokrivanje visokih troškova za prenos istraživanja u komercijalno održiv proizvod. Projekat koji preduzeće prijavljuje za Program sufinansiranja inovacija može doći iz bilo koje oblasti nauke i tehnologije i iz bilo kog industrijskog sektora.

Podnosioci Prijava su mikro, mala i srednja privatna privredna društva osnovana u Srbiji, koja razvijaju tehnološku inovaciju sa tržišnom potrebom i imaju potencijal za stvaranje nove intelektualne svojine, kao i konkurentsku poziciju na globalnom/lokalnom nivou.

Sredstva koja Fond dodeljuje u okviru Programa sufinansiranja inovacija pokriva najviše 70% ukupno odobrenog budžeta projekta za mikro i mala preduzeća, i do 60% za srednja preduzeća. Iznos koji dodeljuje Fond ne može preći 300 000 evra, a projekat u okviru ovog programa može trajati najduže dve godine.

Sufinansiranje od najmanje 30% ukupno odobrenog budžeta projekta za mikro i mala preduzeća i 40% za srednja preduzeća mora da obezbedi podnosilac prijave iz drugih privatnih izvora nezavisnih od Fonda.

Konačnu odluku o finansiranju  na konkurentskoj osnovi donosi nezavisna međunarodna Ekspertska komisija Fonda. Broj finansiranih projekata zavisi od kvaliteta podnetih prijava i od ukupnih sredstava koja su dostupna ili opredeljena za Program sufinansiranja inovacija. Takođe, ukoliko i kada je primenljivo, ovaj program će nastojati da obezbedi obuku iz oblasti finansijskog menadžmenta, zaštite intelektualne svojine i razvoja poslovanja, kao i pripremu Korisnika granta za sledeću fazu razvoja putem mentorstva.

Za više detalja o Programu sufinansiranja inovacija i proceduri prijavljivanja za finansiranje u okviru ovog Programa, molimo Vas da pogledate listu dokumenata na internet stranici na ovom linku.

Вести

 • IZVEŠTAJ o izdavanju THERMAL...

  10.02.2019.
                                                            IZVEŠTAJ                            o izdavanju časopisa THERMAL SCIENCE u 2018-toj godini                                                                            ... Сазнајте више...
 • 19th International Conference on...

  25.01.2019.
       Dear Colleagues, You are kindly invited to participate in the 19th International Conference... Сазнајте више...
 • Specijalno izdanje časopisa Thermal...

  16.01.2019.
                                 ... Сазнајте више...
 • IEEP ‘19 - PRVO...

  14.12.2018.
  Poštovani/a,   Punih 25 godina od prve konferencije “Industrijska energetika” tadašnjeg Društva termičara Jugoslavije,... Сазнајте више...
 • Međunarodna konferencija "Elektrane 2018"

  21.09.2018.
  Poštovane koleginice i kolege,        Međunarodna konferencija "Elektrane 2018" će se održavati            ... Сазнајте више...

Догађаји

 • Трибина ДТС-а: Транспорт и...

  03.04.2018.
                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                                                                                     СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Енергетска ефикасност...

  07.03.2018.
                         ... Сазнајте више...
 • Трибина Катедре за моторна...

  08.02.2018.
                                                        ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                     СРБИЈЕ    ... Сазнајте више...
 • Tрибинa на којој ће...

  20.11.2017.
                                                             ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                             СРБИЈЕ У... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС - Иновациони...

  20.04.2017.
                                                          ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                        СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас позове на... Сазнајте више...