12.09.2017. 360 Viessmann solarnih kolektora u Toplani u Pančevu

NAJVEĆI SOLARNI SISTEM U SRBIJI

Novi rekord je postavljen. Sa svojim novim sistemom od 360 Viessmann kolektora Toplana Pančevo se upisala u istoriju kao korisnik najvećeg solarnog termalnog sistema u Srbiji.


NAJVEĆI SOLARNI SISTEM U SRBIJI  

Ali, nije samo veličina sistema ono što je jedinstveno - primena ovog sistema je osmišljena na dosad neviđen način. Leti, sva ta ogromna količina energije Sunca koju apsorbuju kolektori služi pre svega za zagrevanje tople sanitarne vode koju će koristiti stanovnici Pančeva.

Međutim, u zimskim mesecima toplotna energija koju stvaraju kolektori služi za efikasnije grejanje pančevačkih stanova - za povećanje temperature vazduha za sagorevanje u kotlovima u toplani i za predgrevanje vode koja će se distribuirati dalje prema potrošačima.

Izuzev opreme, Viessmann je isporučio ''state-of-the-art'' mikroprocesorsku regulaciju moćnih performansi, koja vodi računa o svakom detalju ovog originalnog koncepta. 

Radove na instalaciji izvela je firma "Jedinstvo" iz Sevojna, a čitav projekat je finansiran iz fondova Evropska Unije.

Вести

Догађаји

 • Трибина ДТС-а: Транспорт и...

  03.04.2018.
                                                     ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                                                                                     СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС-а: Енергетска ефикасност...

  07.03.2018.
                         ... Сазнајте више...
 • Трибина Катедре за моторна...

  08.02.2018.
                                                        ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                     СРБИЈЕ    ... Сазнајте више...
 • Tрибинa на којој ће...

  20.11.2017.
                                                             ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                             СРБИЈЕ У... Сазнајте више...
 • Трибина ДТС - Иновациони...

  20.04.2017.
                                                          ДРУШТВО ТЕРМИЧАРА                                                                        СРБИЈЕ У оквиру сталне трибине има задовољство да Вас позове на... Сазнајте више...